Projekty altan ogrodowych

 

Projekty domów są różne, jak różne są nasze oczekiwania i potrzeby. W czasie letnich miesięcy często zastanawiamy się, czy nie warto jest wybudować dom letniskowy i w nim spędzić kolejne wakacje. Niekiedy myślimy o mniejszych budynkach, np. altanach ogrodowych, w których schronić się można przed żarem lipcowego popołudnia.

No właśnie, czy altana ogrodowa jest budynkiem? Czy projekty altan ogrodowych do realizacji wymagają pozwolenia na budowę?

Altany ogrodowe nie są zaliczne do małej architektury, której obiekty nie wymagają pozwolenia ani zgłoszenia budowy.

Według prawa budowlanego budowę altany ogrodowej musimy zgłosić do odpowiedniego organu. Przeglądając projekty domów, możemy znaleźć altany, których powierzchnia zabudowy wynosi do 25 m2 – i budowę takiego obiektu należy zgłosić. Większa powierzchnia wymaga uzyskania pozwolenia na budowę.

Warto jeszcze pamiętać, że jeżeli na naszej działce chcemy wybudować kilka altan, łączna liczba tych obiektów nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.

Projekty altan często są zamawiane przez właścicieli ogródków działkowych. Tu prawo również jasno określa zasady ich budowania. Powierzchnia zabudowy może wynosić do 25 m2 w miastach i do 35 m2 poza granicami miast oraz wysokości do 5 m przy dachach stromych i do 4 m przy dachach płaskich.

Projekty altan ogrodowych

Projekty altan ogrodowych

 
 

Wyszukiwanie zaawansowane

 
 
 
 
  •  
  •  
  •  
Cena
Typ zabudowy
Pow. użytkowa
Pow. zabudowy
Kubatura
Kąt nachylenia dachu
Wysokość budynku
Min. szerokość działki
Min. długośc działki
Strop
Ściany
Garaż
    Cena
    Typ zabudowy
    Pow. użytkowa
    Pow. zabudowy
    Kubatura
    Kąt nachylenia dachu
    Wysokość budynku
    Min. szerokość działki
    Min. długośc działki
    Strop
    Ściany
    Garaż
     

    Już dziś zostań naszym zarejestrowanym użytkownikiem:
    zarejestruj się

    Gwarantujemy naszym DOMownikom:

    Chcesz się z nami skontaktować?
    Wyślij nam swój nr telefonu, oddzwonimy.

     

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wyłącznie dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu sprzedaży (zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29.08.1997 r. Dz. U. Nr 133, Poz. 883).